20 sierpień 2020

Niech się mury pną do góry

Po ponad półtora miesiąca intensywnych prac na terenie Inwestycji „Apartamenty Glivice” przedstawiamy Państwu kolejny raport z budowy.

Na budynku oznaczonym symbolem „A” zakończone zostały już wszystkie prace żelbetowe związane ze stropem nad halą garażu podziemnego, wykonane zostały również schody wewnętrznej klatki schodowej do poziomu parteru, a także zewnętrzne izolacje przeciwwilgociowe ścian żelbetowych. - tym samym zgodnie z harmonogramem robót uzyskaliśmy stan „0” dla budynku „A”.

Jednak to nie wszystko - Ponad garaż w ostatnich tygodniach wyrosły również pierwsze ściany nośne! Aktualnie cała kondygnacja została przygotowana do rozpoczęcia wykonywania stropu nad parterem.

Budynek oznaczony symbolem „B” w tym czasie zyskał już wszystkie zewnętrzne ściany żelbetowe, a także ukończono na nim prace nad zbrojeniem belek stropowych. Równocześnie z wykonywaniem betonowania elementów żelbetowych trwają prace nad deskowaniem stopu drugiej hali garażowej.

Wszystkie prace na ten moment odbywają się zgodnie z harmonogramem, bądź w delikatny sposób go wyprzedzają. Stan „O” obu budynków będący kamieniem milowym Inwestycji zaplanowany jest na 31.08.2020r. co powinno nam się udać osiągnąć bez dodatkowych problemów.

informuje Prezes Zarządu Adrian Dyduch.

W najbliższych tygodniach, tuż po ukończeniu prac nad wspomnianym stanem „0” planowane jest rozpoczęcie prac murarskich na budynku oznaczonym symbolem „B”. Równocześnie rozpoczną się także prace nad stropem kolejnej kondygnacji budynku „A”.

Zachęcamy do śledzenia postępów naszej inwestycji na bieżąco poprzez portale społecznościowe bądź stronę WWW.