21 wrzesień 2020

Raport postępu prac na Inwestycji

W ostatnich tygodniach prace na inwestycji Apartamenty Glivice nie zwalniają tempa! Konstrukcja stanu surowego po ukończeniu stanu „0” pnie się do góry każdego dnia, a budynki rosną jak na drożdżach.

  • Budynek oznaczony symbolem „A” zyskał strop nad parterem, kolejny poziom klatki schodowej, a także rozpoczęto murowanie ścian nośnych piętra 1.
  • Na budynku oznaczonym symbolem „B” zakończono natomiast prace związane z wnoszeniem ścian parteru. Stopniowo przygotowywane jest deskowanie stropu a w kolejnych dniach zaplanowane zostało jego betonowanie.

W kolejnych tygodniach planowane jest kontynuowanie wznoszenia konstrukcji budynków, całkowite zakończenie prac nad stanem surowym zakończone zostanie do 31.01.2021r. Ponadto już w najbliższych dniach na budowie pojawią się pierwsze instalacje elektryczne, teletechniczne oraz wodno-kanalizacyjne.

Poza pracami związanymi z wznoszeniem budynków, Generalny Wykonawca przygotowuje również plac budowy do wykonywania sieci zewnętrznych. Te prace pozwolą na rozpoczęcie prac tynkarskich w przyszłych miesiącach.